Moja svadba snov – ako si vybrať tú správnu kyticu ?

Ruku na srdce, každá z nás túži byť nevesta, mať krásne biele šaty, dlhý závoj, byť jednoducho krásna a dokonalá v tento výnimočný deň. K svadbe neodmysliteľne patrí aj svadobná výzdoba a svadobná kytica, ktorá podčiarkuje krásu nevesty.

Kvety na svadbu sú alfou a omegou samotnej svadobnej výzdoby a hlavne nevesty. V tento dlho očakávaný “veľký deň” Vás kvety musia dopĺňať. Musia byť s vami v harmónii, aby neboli len ako doplnok, sú jednoducho vašou súčasťou. Ale ako to dosiahnuť? 

Svadobná kytica

Pri výbere svadobnej kytice je najideálnejšie poradiť sa s floristom/kvetinárom, ak si ju však chcete vybrať sama – tu je niekoľko užitočných rád.

Pri výbere svadobnej kytice je najideálnejšie poradiť sa s floristom/kvetinárom, ak si ju však chcete vybrať sama – tu je niekoľko užitočných rád.

Farba kytice

Farba svadobnej kytice by sa mala hodiť k farbe vašich vlasov. Ak ste napr. blond hodia sa vám kvety pastelových farieb – ružové, krémové či lososové. Ak však máte tmavšie vlasy, hodiť sa vám budú skôr žlté, červené či oranžové kvety. Ak sa však neviete rozhodnúť, bielou a krémovou nič nepokazíte, sú totiž univerzálne.

Druhy kvetov

Medzi najobľúbenejšie kvety patria ruže, tulipány, hortenzie, frézie, či karafiáty a konvalinky. Samozrejme, každý kvet má vraj aj skrytý význam. Symbolom lásky sú ruže a červené tulipány, konvalinky symbolizujú šťastie, ale narcisom sa radšej vyhnite, pretože symbolizujú nenaplnenú lásku.

Tvar kytice

Pri výbere veľkosti a tvaru sú tiež isté nepísané pravidlá. Pre nižšie nevesty je vhodná skôr menšia a okrúhla kytica. Vysoká/vyššia nevesta naopak môže mať aj väčšiu a kaskádovú kyticu alebo kyticu položenú v náručí.
Stačí prísť za nami do kvetinárstva Kvetinka a my sa o Vás s radosťou postaráme a vytvoríme vašu svadobnú kyticu snov.

Svadobné pierka

Netreba zabudnúť na správne zladenie svadobnej kytice a ženíchovho pierka, aby boli v harmónii a ladili spolu. Svadobné pierka sú neodmysliteľnou súčasťou každej svadby. Zdobia sa klopne hostí a svedkov. Ich zhoda symbolizuje súlad a zhodu budúceho spoločného života.

Nie je nič príjemnejšie ako vám „ušiť na mieru“ tú správnu svadobnú výzdobu či už to bude svadobná kytica alebo kvetinová výzdoba. S radosťou sa o Vás a Vaše požiadavky a priania postaráme a urobíme všetko preto, aby ste od nás odchádzali spokojný a s úsmevom na perách.

Odporúčania na záver

1, Vyberajte si kyticu nielen podľa skladby kvetov, ale aj podľa proporcií vašej postavy a typu svadobných šiat, radi vám pri výbere poradíme.
2, Farba kvetov by mala ladiť nielen s kvetinovou výzdobou, ale tiež s farbou vašich vlasov a typom pleti. Mnoho neviest si kvety do kytice taktiež vyberá podľa charakteru osobnosti.
3, Pri výbere kvetov dbajte na to, by nebola kytica príliš veľká a ťažká, ale svojou krásou len dopĺňala váš svadobný deň.

 

Tešíme sa na Vašu návštevu.

Zľava 15% pre členov vernostného klubu!

Kompletná svadobná výzdoba s dovozom a inštaláciou v svadobnej sále na výbornú! Kreatívne nápady, nadštandardný a priateľsky prístup za rozhodne najlepšiu cenu v celom okolí.

Terézia